Gürkan Genç Projeleri 2017-04-26T14:19:07+00:00

   Gürkan Genç Bisiklet Veriyor

Gelecek için Pedalla Projemin amacı Doğanın, Türkiye’nin ve Dünyanın geleceği için bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu hatırlatmak ve insanları buna teşvik edip, hayallerine ortak olmaktır.  Bu olaya katkı sağlamak amacı ile Kron Bisikletle yapmış olduğum dünya turu projesine şöyle bir madde ekledim. “Gerçekeleştirelecek dünya turunda Kron bisiklet Gelecek için pedalla projesine her yıl yenilenen ürünleri ile destek verip 84 aylık proje boyunca 42 adet bisiklet verecek” ( Kron Bisikletin Facebook Sayfası Facebook Kron )

   Gürkan Genç Eğitim Bursu

Dünyayı gezerken, yurt dışına çıkacak olan ve yabancı dil öğrenmek isteyen gençlerin hayallerine ortak olmak amacı ile Gürkan Genç Yabancı Dil Eğitim Bursunu oluşturdum.

   Gürkan Genç Gezgin Bursu

Gürkan Genç Gezgin Bursu, az bilinen/bilinmeyen Anadolu rotaları ile hikayesi olan rotaların araştırılması ve çıkarılmasına yönelik bisikletli gençlerin, özellikle üniversite öğrencilerinin, çalışmalarını yönlendirerek destekleyen kapsamlı ve bütünleyici bir proje ağıdır. Bu çerçevede ilk proje olarak Karaman-Mersin arasındaki unutulmaya yüz tutmuş eski Roma yollarının bisiklet rotaları olarak kazandırılmasını içeren “Likaonya – Kilikya Birota (Bisiklet) rotaları / Lycaonia – Cilicia Birota routes” seçilmiştir. Projenin ilk bursiyerleri olan Çukurova Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyesi öğrencileri, 2014 yazı çalışmalarına ait izlenimlerini “Geçmişe pedallamak” ve “Yörüklerin izinde” başlıkları ile paylaşmışlardır.

   Desteklediğim Sporcular

Dünya turu sırasında kazandığım gelirin ve sizlerin gönderdiği maddi yardımın yarısını, ilgilendiği spor dalında belli başarılar kazanmış fakat destek bulamayan kadın sporculara aktarıyorum.

Dünya turuna destek olan sponsorlarımı sporcularla tanıştırıp aralarında bir köprü oluyor hayallerine birlikte ortak oluyoruz.